havuz kimyasallari - Havuz Kimyasalları Satışı

HAVUZ KİMYASALLARI SATIŞI

Müşteri Hizmetlerimiz

Görüş ve önerileriniz bizim için önemli lütfen görüş ve önerilerinizi tarafımıza iletmek için bize ulaşın müşteri hizmetlerimiz size en kısa zamanda geri dönüş yapacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkkür ederiz.

Havuzların temizliği ve yüzme açısından uygunluğunun söz konusu olabilmesi adına birtakım kimyasal ürünlerin kullanılması icap ediyor. Kullanılacak kimyasal ürünlerinin insan sağlığına zarar vermeyen ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler olmalıdır..

Aksi durumda ise, insan sağlığına zararlı kimyasallar önemli sağlık problemlerinin yaşanmasına neden olabilir. Bakanlık tarafından onaylanan ürünlerinde belli oranlarda kullanılması gerekiyor. Havuz suyunun test edilmesi sonucunda elde edilen verilere göre kimyasal ürünler havuz için kullanılabilir.

Bodrum havuzları için en ideal ve bakanlık tarafından onaylı kimyasal ürünlere Irmak Teknik aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Havuz bakım, tadilat ve imalat alanında uzmanlaşan şirketimiz tarafından dünyanın en çok tercih ettiği havuz kimyasal ürünleri satışa sunuluyor.

Havuz kimyasal ürünleri

Havuzdan alınacak suyun pH değerinin bakanlık tarafından belirlenen mevzuata uygun olmaması halinde pH düşürücü veya yükseltici kimyasal ürünlerin kullanılması lazımdır. Mevzuata uygun şekilde yapılması gereken testler sonucunda belirlenen duruma göre ne kadar ölçekte kimyasal kullanılacağı da belirlenebilir. Havuzun pH değerinin ayarlanmasının yanı sıra, dezenfekte edici kimyasal maddeler de havuzun hijyeni için önemlidir. Mikropların üremesini ve yaşamasını önleyici dezenfekte ürünlerinin yapılan test ve ölçümler sonrasında eklenmesi gerekiyor.

bodrum havuz kimyasallari selonoid gemas havuz kimyasallari - Havuz Kimyasalları Satışı

Dezenfekte ürünlerinin yanı sıra, yosunların ölmesini sağlayan bir dizi kimyasal ürünler de havuzlar için kullanılabilir. Bu ürünler, su boşaldıktan sonra havuzun duvarlarına sürülerek yosun oluşumunu da engelliyor. Sudaki kalsiyum oranının ayarlanması için kullanılan kimyasal nitelikli ürünler de bulunuyor. Kalsiyum oranı oldukça düşük olan suya kalsiyum yükseltici kimyasal dökülebiliyor. Ayrıca, kalsiyum değeri çok fazla çıkan sular için de dengeleme yapılması lazımdır. Bunun için de, kalsiyum azaltıcı ürünler tercih ediliyor.

Ayrıca, kalsiyum değeri çok fazla çıkan sular için de dengeleme yapılması lazımdır. Bunun için de, kalsiyum azaltıcı ürünler tercih ediliyor.

Kimyasalların kullanımında dikkat edilecek hususlar

Kimyasal ürünlerin ardı ardına kullanılması asla doğru değildir. Suyun pH değerinin ayarlamak üzere kullanılan bir kimyasaldan hemen sonra kalsiyum değerini dengelemek için kimyasal kullanmak zehirlenmelere neden olabilir. İki uygulama arasında en azından 2-3 saatlik bir farkın olması gerekiyor. Kimyasal ürünleri havuza doğrudan atmak yerine, su dolu bir kapta eritildikten sonra havuza atılması daha doğrudur. Ayrıca, kimyasalların ulaşılamayacak yerde saklanmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Kimyasal uygulaması yapmadan önce tulum gibi kıyafetlerin seçilmesi gerekiyor. Ciltle temastan kaçılmak için eldiven de kullanılması önemlidir. Göze sıçratmamak için kimyasalın su dolu kapta karıştırılmasına dikkat edilmelidir.