havuz suyu test cihazi test kiti - Havuz Suyu Analiz ve Kontrol Cihazları

Havuz Suyu Analiz ve Kontrol Cihazları

Müşteri Hizmetlerimiz

Görüş ve önerileriniz bizim için önemli lütfen görüş ve önerilerinizi tarafımıza iletmek için bize ulaşın müşteri hizmetlerimiz size en kısa zamanda geri dönüş yapacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkkür ederiz.

Havuzların birçok kişi tarafından kullanılması bakımlarında da dikkatli ve hassasiyetli davranılması gerekli kılıyor.

Gerekli bakımların ve analizlere göre müdahalelerin yapılmadığı havuzlarda yüzmek tehlikelidir. İnsan sağlığı açısından zararlı olabilecek durumların ortadan kaldırılması adına havuzlarla ilgili ölçümleri ve analizleri yapan cihazlar Irmak Teknik tarafından sağlanıyor. Bodrum ve bölgesindeki havuzlar için gerekli kontrollerin yapılmasından sonra alınması gereken tedbirlerin de gerçekleştirilmesi mümkündür.

 

Neden Analiz cihazları kullanılmalıdır?

 

Havuzlardaki pH ve klor gibi maddelerin ölçümleri için çeşitli yöntemler kullanılıyor. Ancak cihazlarla yapılan ölçümler çok daha hızlı ve net sonuçların çıkmasını mümkün kılıyor. Oldukça pratik şekilde yapılan ölçümler sonrasında havuz mevzuatına dair uygunsuz bir durum tespit edildiğinde müdahale erkenden yapılıyor. İnsanların yüzmek ve eğlenmek için kullandıkları havuzların tehlike saçmasını önlemek adına zararsız ve dengeleyici havuz kimyasallarının belli dönemlerde mutlaka kullanılması icap ediyor.

Bunun için havuzla ilgilenen kişilerin belli zaman dilimlerinde havuz analiz ve ölçüm cihazlarıyla havuz suyunu kontrol etmeleri asla aksatılmamalıdır. Bodrum havuz kültürünün en yaygın ve özellikle sezonun en hareketli olduğu yerdir.

Buradaki havuzlar için gerekli incelemelerin daha sık yapılması elzemdir. Irmak Teknik, havuz temizliği ve bakımına yönelik yapıcı çözümleriyle Bodrum’daki havuzların daha sağlıklı ve hijyenik olmasını sağlıyor.

Daha sağlıklı havuz için kontrol şarttır.

Sağlık Bakanlığı tarafından havuzların pH ve klor gibi dengelerinin belirlendiği mevzuat mevcuttur. İlgili mevzuat gereğince havuzlarda yapılması zorunluluk arz eden ölçümlerin ne sıklıkla yapılacaklarına dair bilgilere yer veriliyor. Havuzun ideal klor veya pH denge değerlerinin gerçekleşmediği havuzların zararlı olarak lanse ediliyor. Çözüm olarak, havuzun dengesini ideal düzeye getirecek havuz kimyasallarının kullanılmasıdır. Ancak bunların da ne kadar kullanılacağına dair ölçüler söz konusudur.

Havuzla ilgili mevzuata dikkat edilerek çok daha hijyenik ve yüzülebilir bir havuz modelinin elde edilmesi mümkündür. Irmak Teknik, uzman ekibiyle beraber bu yönde çalışmalar yerine getiriyor. Sevdiklerinize ve misafirlerinize daha iyi havuz deneyimi yaşatmak adına ölçüm cihazları tedarik ederek havuz durumunu belli aralıklarla mutlaka kontrol edin.